Floristické kurzy

 

Stejně jako každé kreativní řemeslo i floristika vyžaduje dostatek přirozeného talentu. A pokud ji chcete dělat poctivě, neobejdete se bez spousty tvrdé práce.

Můžete tisíckrát číst v učebnicích, listovat odbornými časopisy, sedět v první řadě při předváděcích akcích předních floristů. Dokud nevezmete květiny sami do ruky, nikdy nepochopíte, v čem tkví ono tiché tajemství vazby. Žádný manuál Vás to nenaučí.

Začínající floristé jsou často lidé s jinou původní profesí než zahradnickou. Mají však spoustu elánu i chuti podnikat. To ale nejde bez mnohokrát odzkoušených praktických dovedností. Nestačí jen milovat květiny a mít skvělé nápady. Je třeba poctivě studovat základy floristiky, akceptovat principy a zákonitosti estetiky.

Jen hodinami tvrdé práce dokonale ovládnete techniky ve floristice nezbytné. Naučíte se pracovat s rostlinným materiálem i s pomocnými materiály – specifickými pro květinovou vazbu. Získané znalosti Vám pomohou nejen zvýšit důvěru ve vlastní schopnosti a vytvářet stále dokonalejší aranžmá, posloužit jako odrazový můstek pro vlastní podnikání, ale v neposlední řadě zvýšit Vaše možnosti na pracovním trhu.

Přijďte prožít krásné chvíle s květinami do příjemného prostředí školícího střediska Centaurea. Pod vedením lektorky s mezinárodním diplomem (DFA Holland) se naučíte vázat kytice i vytvářet květinové aranžmá k různým příležitostem. Samozřejmostí je široký výběr květů a zeleně včetně dekoračních materiálů. Vlastní vytvořená aranžmá si odnesete domů. 

 

Miroslava Nováková - odborná lektorka, absolventka floristické školy GROENHORST COLLEGE, Holland

 

Školící středisko Centaurea

Prosecká 524/26, Praha 8

Kategorie článků

Novinky

Dárek za účast

29.03.2017

Na každém jednodenním či dvoudenním semináři účastníci obdrží balíček floristických potřeb v ceně 200 Kč. Nabídka platí od. 1.5 -30.8 2017.
Více...

Věrnostní program

12.02.2017

Jestliže u nás absolvujete dva jednodenní kurzy, při absolvování třetího budete mít výuku zdarma. Započtena Vám bude pouze cena materiálu, se  kterým se bude pracovat…
Více...

AKCE

25.01.2017

Při přihlášení dvou účastnic bude mít druhá účastnice slevu 50% z ceny semináře. O tutu slevu je potřeba požádat již při objednávce. Sleva se vztahuje…
Více...

Facebook likebox