Floristické kurzy

 

Stejně jako každé kreativní řemeslo i floristika vyžaduje dostatek přirozeného talentu. A pokud ji chcete dělat poctivě, neobejdete se bez spousty tvrdé práce.

Můžete tisíckrát číst v učebnicích, listovat odbornými časopisy, sedět v první řadě při předváděcích akcích předních floristů. Dokud nevezmete květiny sami do ruky, nikdy nepochopíte, v čem tkví ono tiché tajemství vazby. Žádný manuál Vás to nenaučí.

Začínající floristé jsou často lidé s jinou původní profesí než zahradnickou. Mají však spoustu elánu i chuti podnikat. To ale nejde bez mnohokrát odzkoušených praktických dovedností. Nestačí jen milovat květiny a mít skvělé nápady. Je třeba poctivě studovat základy floristiky, akceptovat principy a zákonitosti estetiky.

Jen hodinami tvrdé práce dokonale ovládnete techniky ve floristice nezbytné. Naučíte se pracovat s rostlinným materiálem i s pomocnými materiály – specifickými pro květinovou vazbu. Získané znalosti Vám pomohou nejen zvýšit důvěru ve vlastní schopnosti a vytvářet stále dokonalejší aranžmá, posloužit jako odrazový můstek pro vlastní podnikání, ale v neposlední řadě zvýšit Vaše možnosti na pracovním trhu.

Přijďte prožít krásné chvíle s květinami do příjemného prostředí učebny Centaurea. Pod vedením lektorky floristiky Jitky Javůrkové, která prošla výukou pod vedením  lektorky floristiky Miroslavy Novákové ( Mistr Florista, absolventka floristické školy v Nizozemsku, držitelka mezinárodního diplomu DFA)  se naučíte pracovní postupy a techniky při vyhotovování vázaných kytic, svatebních kytic, různých květinových aranžmá aj. K dispozici Vám bude široký sortiment řezaných květů a zeleně  včetně pomocných floristických materiálů a dekoračních materiálů. Vlastnoručně vyhotovené kytice či aranžmá si účastníci odnášejí domů.

Budu se na Vás těšit.

Ing. Jitka Javůrková